Nevin Kilecioğlu
Online Randevu

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş Tasarımı

İnsanların gülümsediği anda ilk dikkat çeken organlar yüz bölgesi ve bu bölümü süsleyen dişlerimizdir. Bu anlamda sosyal toplumda yeni tanışmalarda ve toplantılarda ve özellikle kendine saygısı, güveni olan kişilerde ağız diş sağlığı bakımı,diş estetiği çok öne çıkan çarpıcı bir unsurdur. Gülümseme ile birlikte bütünlük teşkil eden estetik dişler kişinin kariyer, özgüven ve ağız sağlığı ile birlikte çevresindeki kişilere saygısını ifade etmekle birlikte cevredede saygı ve hayranlık kazanırlar.
Son yıllarda öne çıkan bir kavram olan estetik diş hekimliği; dişlerin ve ilişkide bulunduğu ağız ve yüz bölgesinin bir bütün olarak değerlendirilip, sağlık ve kozmetik açıdan ele alınmasını ilke edinmektedir.

    Estetik dis hekimligi bilimsel prensipler ile sanatsal yetenegin hassas bir kombinasyonudur. Burada diş hekiminin bilgi ve tecrübesi kadar, sanatsal görüşü de önemlidir. Doğallığı yakalamak için yüz yapınıza uyumlu formda ve renkte dişler yapılmalıdır. Hiçbir zaman duvar gibi dümdüz ve doğallıktan uzakta bembeyaz dişler estetik olarak kabul edilmez. Buradaki esas nokta, çene ve diş yapınızın elverdiği ölçülerde, sizin de beğeneceğiniz doğal görünümlü dişler elde etmektir. Gülüş tasarımında ele alınabilecek birçok nokta vardır.Dis hekimi ve ekibi bir gulus tasarlarken hastanin karakteri ile ilgili subjektif yargilarini ve yasam tarzini dikkate alip kendi sanatsal yetenkleriyle birlestirir.Her hastaya göre bu kriterler değişmekitedir. Cinsiyet, yaş, meslek, ten ve saç rengi tasarımı etkileyen kriterlerdir.

Gülümsemek sizin için sıkıntıya dönüşüyorsa;

 • Dişleriniz arasında boşluklar varsa,
 • Güldüğünüzde dişetiniz görünüyorsa,
 • Kaza nedeniyle disleriniz kirilmissa,
 • Dişlerinizin sarı renkte görünmesini istemiyorsanız,
 • Dolgu yapilamayacak kadar buyuk olan curuk dislerin tedavisinde,
 • Ön dişlerinizde eski dolgu ya da kopru varsa,
 • Dogustan fazla ya da eksik disleriniz oldugunda,
 • Çapraşık dişlere sahipseniz,
 • Çogu zaman ileriki yaşlarda aşırı diş kayıpları çene kemiği erimeleri, çökmüş gözüken yüz bölgesinin dik yöndeki ilişkisinin alt-üst çenenin boyutu değerlendirilerek dudak ve yanak kaslarının da eski kırışıksız hale döndürülmesini istiyorsaniz,
 • Çocukken kullanilan ilaclardan dolayi dis rengininiz degismisse,
 • Gülerken ellerinizle ağzınızı kapatıyorsaniz,

estetik diş hekimliği beklediğinizin çok üstünde sonuçlar verebilir. 

 

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmezBu sayfa 2013-03-15 tarihinde eklenmiş ve 6224 defa okunmuştur.
Anasayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Referanslar Ziyaretçi Defteri İletişim
Tüm hakları saklıdır. © 2013 NevinKilecioglu.com.tr

Sitenin içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmek amaçlıdır